Domů > Aktuální informace ZŠ + foto > Výlet do ZOO v Lipsku

Výlet do ZOO v Lipsku

10.10.2018

Základní škola Spořice
Dne 4.10.2018 vyrazili žáci 2. – 5. ročníku se svými učiteli na výlet do ZOO v Lipsku. Zhlédli jsme zde spoustu zajímavých expozic. Prohlídka začala v obrovském akváriu, kde se nachází velká kruhová nádrž se žraloky, exotickými rybami a korály. Před akváriem si všichni prohlédli expozici jihoafrického pobřeží s tučňáky brýlatými. Nejvíce se dětem líbilo v obřím tropickém skleníku Gondwanalandu nebo v pavilónu opic Pongolandu, kde jsme viděli v přirozeném prostředí šimpanze, orangutany i gorily. Nechyběli ani sloni, lvi, žirafy či klokani. Každý měl možnost zde vidět svého zvířecího miláčka. Výlet nám zpříjemnil výborný oběd se zmrzlinou v místní restauraci. V závěru si téměř všechny děti zakoupily na památku nějakého toho zvířecího plyšáka. Den se opravdu vydařil a my bychom chtěli poděkovat organizátorům – Severočeským dolům a vedení obce Spořice, že tento výlet dětem umožnili.
Žáci a zaměstnanci ZŠ Spořice

ů

 

Aktuální informace ZŠ + foto

-